Sposoby przyjmowania i załatwiania spraw
SPOSOBY PRZYJMOWANIA I ZAŁATWIANIA SPRAW
Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 16 otwarta jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-19:00, w soboty w godzinach 8:00-13:00.
Zapisy na konsultacje i badania prowadzone są przez sekretariat telefonicznie (22 610 21 32, 22 277 14 86) lub bezpośrednio w sekretariacie Poradni.
Grafik zapisów do specjalistów udostępniany jest sukcesywnie na stronie internetowej Poradni (www.ppp16.waw.pl).
W pierwszej kolejności dzieci, uczniowie umawiani są na konsultację/diagnozę psychologiczną.
O potrzebie przeprowadzenia innych diagnoz zawsze decyduje psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 16.
Po zakończeniu diagnozy rodzic/opiekun prawny/pełnoletni uczeń może złożyć pisemny wniosek o wydanie opinii, informacji o wynikach badań lub zaświadczenia (druk wniosku dostępny na stronie internetowej Poradni lub w sekretariacie).
Wnioski o wydanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, nauczania indywidualnego, opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka można składać po zakończeniu procesu diagnozy i skompletowaniu niezbędnej dokumentacji uzasadniającej wniosek.
Powyższe wnioski przyjmujemy bezpośrednio w placówce lub poprzez E-PUAP.
Uwaga!
Opinie o potrzebie WWRD oraz orzeczenia o potrzebie KS i o potrzebie IN, ze względu na autyzm (w tym Zespół Aspergera) wydaje Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 4 (Warszawa ul. Mińska 1/5, tel. 22 810 20 29).
Opinie o potrzebie WWRD oraz orzeczenia dla dzieci niewidomych i słabowidzących, niesłyszących i słabosłyszących wydaje Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna TOP (Warszawa ul. Raszyńska 8/10 tel. 22 822 77 17).
Odbiór opinii i orzeczeń odbywa się w sekretariacie Poradni przez wnioskodawcę lub osobę pełnoletnią upoważnioną pisemnie przez wnioskodawcę. Zgodnie z decyzją wnioskodawcy możliwe jest przesłanie orzeczenia pocztą za potwierdzeniem odbioru.
Metryka
Rejestr zmian
Rozwiń